Archive for the ‘dźwig’ Category

Usługi dźwigowe w Warszawie, do czego można wykorzystać dźwig?

wynajem dzwigów

Dźwig jest urządzeniem niezastąpionym i głównie wykorzystywanym w takich gałęziach przemysłu jak huta, stocznia, przemysł samochodowy, metalurgia gdzie najważniejszą ich zaletą jest mobilność oraz funkcjonalność.  Jako zalety należy wymienić tu podnoszenie oraz transportowanie maszyn przemysłowych, obsługa linii produkcyjnych czy też taśmowych.

Jeśli udźwig dźwigu jest większy niż 10 ton bez problemowo może on przenosić konstrukcje stalowe takie jak kontenery na pojazdy dostosowane do przewozu danych obiektów. Odpowiedni wyciąg dźwigu pozwala również na dokładne oraz swobodne ułożenie kontenerów w systemy modułowe

Na każdym etapie budowy można wykorzystać dźwig. Rodzaj dźwigu zależy od rodzaju ładunku oraz od tego, na jaką odległość, wysokość ma być przeniesiony dany ładunek. Ważne jest również uwzględnienie ciężaru przenoszonego ładunku. Jak w każdym mieście tak i w Warszawie świetnie spisują się samochody ciężarowe posiadające zamontowany dźwig. Wykorzystuje się je głównie do;

 • – rozładowania oraz podania gotowych płyt szalunkowych
 • – rozładowania i nie jednokrotnie załadowania towarów znajdujących na paletach takich jak kleje, kostka brukowa, cegły, płyty oraz worki z piaskiem lub cementem itp.
 • – dźwigi samochodowe ułatwiają przenoszenie konstrukcji zarówno drewnianych jak i stalowych.

Najczęściej dźwigi wynajmowane są przez hurtownie zajmujące się obrotem materiałami budowlanymi lub firmy budowlane. W dużych miastach takich jak Warszawa z usług dźwigu korzysta również ratownictwo drogowe oraz zakłady miejskiej zieleni. Niejednokrotnie są niezbędne, jeśli chodzi o usuniecie lub wyciągniecie pojazdu, który utknął np. w rowie, załadownie uszkodzonego pojazdu na ciężarówkę, usunięcie zalegających drzew lub słupów po wichurach. Samochodu z dźwigiem używa się również w lesie do przenoszenia, załadunku i rozładunku drzewa podczas wyrębu leśnego.

Wykorzystywane są również do montażu okien lub szyb wielkoformatowych. Przewiezienie i zamontowanie słupów, elementów kanalizacyjnych, szamb oraz innych wielkogabarytowych elementów nie jednokrotnie mogłoby się nie udać bez pomocy dźwigu.

Zastosowanie w górnictwie oraz rozrywce głównie przy rozkładaniu scen, wesołych miasteczek czy też cyrków. Wystarczy odpowiednie zaplanowanie prac i przy użyciu dźwigu wykonanie danego zadania okazuje się rzeczą prostą niczym właściwie nieograniczoną.


Usługi dźwigowe w Warszawie?

Każdy etap budowy wymaga użycia dźwigu.

To jaki jest to rodzaj w znacznej mierze zależy od tego jaki rodzaj ładunku ma przenieść na jaką wysokość, odległość oraz jak ciężki jest ładunek. Samochody ciężarowe z zamontowanym dźwigiem doskonale sprawdzają się na każdym rodzaju budowy, ale nie tylko.

Dźwigi wykorzystywane są do:

 • Załadunku oraz rozładunku towarów na paletach ( cegły, płyty, kostkę, dachówki, kleje, prefabrykaty)
 • Przenoszenia elementów konstrukcji stalowych lub drewnianych
 • Podawania gotowych płyt szalunkowych

Dźwigi o udźwigu większym niż 10 ton mogą swobodnie przenieść konstrukcje takie jak kontener czy inne pomieszczenie na pakę innego pojazdu. Dzięki sporemu wyciągowi można także swobodnie układać kontenery w budowle modułowe.

Z usług wynajmu takich dźwigów

korzystają najczęściej hurtownie z materiałami budowlanymi lub same firmy budowlane ale nie tylko. Usługi dźwigowe w Warszawie są także popularne w ratownictwie drogowym czy zakładach zieleni miejskich. Bardzo często wykorzystuje się dźwigi do usuwania pojazdów z drogi oraz ich załadunków na ciężarówki podczas np.: karamboli drogowych lub do usuwania drzew słupów itp. podczas oraz po kataklizmach. Często bez dźwigów akcje ratunkowe nie są możliwe. Drzewa są także przez nie przenoszone podczas wyrębu leśnego, oraz ich załadunku i rozładunku.

Dźwigi są wykorzystywane w stoczniach, hutach oraz innych zakładach przemysłowych gdzie są praktycznie niezastąpione zwłaszcza przez wzgląd na swoja mobilność i funkcjonalność. Są wstanie podnieść oraz przetransportować maszyny przemysłowe oraz niekiedy całe linie produkcyjne czy taśmowe. Samo przenoszenie przedmiotów z miejsce na miejsce to nie jedyne możliwości wykorzystania dźwigów. Są one także wykorzystywane w sferze usług. Dzięki nim możliwe jest montowanie okien  czy szyb wielkoformatowych a także: słupów, elementów kanalizacji, szamb, czy innych stałych wielkoformatowych elementów.

Dodatkowo dźwigi mają szerokie zastosowanie w górnictwie, rozrywce(rozstawianie cyrków czy wesołych miasteczek, skoki na bungee), metalurgii, hutnictwie i wielu innych dziedzinach. Zastosowanie dźwigów jest niczym nieograniczone.

uslugi budowlane warszawa


wynajem dzwigów

Wynajem dźwigów usługi

Bardzo popularnym i ekonomicznym sposobem na wykonanie wielu prac budowlanych z użyciem maszyn jest wynajmowanie sprzętu budowlanego.Wynajęcie takiego sprzętu jest tańsze niż zakup i utrzymanie własnego.

Przykładem jest  wynajem dźwigów, które przydatne są w różnych zadaniach i działaniach, a których zakup jest dużą inwestycją i musi być opłacalny, na pewno nie do jednorazowej roboty. Wynajem dźwigu z doświadczonym operatorem to jak w każdej branży dość trudny wybór -musi być  przemyślany, ponieważ wynająć  należy taki sprzęt by spełniał nasze wymagania i mógł wykonać zlecone zadania.

Należy zwracać uwagę na wysokość , udźwig i inne parametry maszyny, jakie oferuje firma, ponieważ od tego jest zależne czy będzie ona w stanie transportować materiały na odpowiednie wysokości czy umożliwić dosięgnięcie do wybranego miejsca a także jaką ma możliwość dźwigania ciężarów, ponieważ również od tego zależy czy wynajęty sprzęt spełni swoje zadanie i będzie mógł zaspokoić nasze zapotrzebowania.Maszyny są różnych rozmiarów co jest związane z ich maksymalnym zasięgiem i udźwigiem, dlatego też do mniejszych zadań i wysokości warto wybrać mniejszy dźwig, natomiast do poważniejszych zadań, wymagających przenoszenia wielu ciężkich elementów warto wybrać te większe. I jest to bardzo istotne – mieć możliwość wyboru spośród maszyn, gdyż pewnych rzeczy duży dźwig nie będzie w stanie wykonać i na odwrót, innych nie wykona mały. Warto także zwrócić uwagę na doświadczenie operatora. Niektóre zadania budowlane z użyciem maszyn dźwigowych wymagają nie tylko sprawnego sprzętu ale także intuicji i wyobraźni człowieka, co także z ekonomicznego punktu widzenia ma duże znaczenie. Dźwigi wykorzystywane są głównie na budowach,  przy pracach na wysokościach, takich jak ocieplenia, remonty dachów i  innych, ale także  w dużych miejscach przeładunkowych, w portach czy firmach przewozowych.

Szukasz dźwigu w Warszawie? Zadzwoń

uslugi budowlane warszawa


dźwig

NASZE USŁUGI

Usługi budowlane

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi ogólno-budowlane. Zajmujemy się budowaniem domówi obiektów budowlanych metodami tradycyjnymi jak również innowacyjnymi. Podejmujemy się budowy domów pasywnych, półpasywnych oraz kanadyjskich. Oferujemy budowy od podstaw a także rozbudowy, przebudowy oraz nadbudowy istniejących budynków.

Usługi termomodernizacyjne

zapewniając fachowość i dbałość o najlepsze efekty izolacji termicznej stosując techniki i materiały gwarantujące utrzymanie i wieloletnie funkcjonowanie poprawności izolacji termicznej. Specjalizujemy się w termomodernizacji budynków wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej oraz domów jednorodzinnych. Dysponujemy kadrą fachowców branżowych z wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy usługę projektową na najwyższym poziomie modernizowanych elewacji budynków.

Usługi dźwigowe

Oferujemy Państwu profesjonalne i specjalistyczne usługi dźwigowe.Dużą uwagę przykładamy do aspektów BHP. Nasze dźwigi samochodowe posiadają zabezpieczenia oraz aktualne badania UDT, kadrę operatorską tworzą tylko wyszkoleni i doświadczeni operatorzy. Dysponujemy dźwigami samobieżnymi o udźwigach 32, 10 oraz 6 ton w wysięgach od 7 do 33m.

Usługi wyburzeniowe:

Zapewniamy Państwu usługę kompleksowych wyburzeń budynków i konstrukcji stalowych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Nasze zaplecze wyburzeniowe stanowią dźwigi, koparki wyburzeniowe, młoty wyburzeniowe i inne. Z powodzeniem wyburzamy przy zastosowaniu mikrowybuchów. Zajmujemy się przemiałem gruzu i pakowaniem materiałów odnawialnych a takze skupem złomu i metali odnawialnych , tym samym spełniając pakiet oczekiwań klienta.

W ramach usług wyburzeniowych oferujemy:

 • wyburzanie oraz rozbiórkę obiektów mieszkalnych , gospodarczych oraz przemysłowych
 • rozbiórkę dróg, parkingów, ogrodzeń
 • demontaż przy użyciu dźwiga lub materiałów wybuchowych  kominów fabrycznych
 • proponujemy usługę  przygotowania dokumentów w celu uzyskania niezbędnych pozwoleń na roboty rozbiórkowe.

Skup złomu

 • gwarantujemy uczciwą i rzetelną klasyfikację i ważenie przyjmowanego złomu.
 • oferujemy korzystne ceny a przy dużych ilościach możliwość ich negocjacji
 • zapewniamy natychmiastową płatność gotówką lub przelewem
 • wedle życzenia oferujemy odbiór złomu własnymi środkami transportowymi.

Usługi remontowo-wykończeniowe

Zapewniamy pełną game usług remontowo wykończeniowych na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wykwalifikowanych malarzy, glazurników, specjalistów od obróbki gipsowo-tynkowej. Oferujemy także remonty i wykończenia metodami tradycyjnymi oraz przy użyciu ekologicznych materiałów.

 • Z wielką starannością podchodzimy do estetyki wykończenia oraz dbałości o detal.
 • Posiadamy precyzyjny sprzęt.
 • Współpracujemy na stałe z projektantami i architektami wnętrz, czego efektem są piekne mieszkania i satysfakcja klientów.
 • Gwarantujemy atrakcyjne wyceny.